poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Bra - czyli stanikowy zawrót głowy

Witam!
Dzisiejszy poniedziałek bardzo mnie zaskoczył, bo już od rana zawitało u mnie słońce! Czy to już wiosna? Oby... Cieszę się, że jestem już po szkole, i teraz mogę poświęcić czas na małe przyjemności. Najpierw blog, a później uciekam złapać trochę promieni słonecznych, których tak dawno nie było..

Słyszałam gdzieś, że podobno ok. 85% kobiet źle dobiera rozmiar stanika. Nie wiem z czego to wynika, ale pora zwrócić na to uwagę. Dlatego też zanim zacznę pisać o innych rzeczach postanowiłam przybliżyć Wam sposób na dobranie stanika tak, aby zarówno rozmiar jak i rodzaj miseczki był dla nas IDEALNY. :)Wasz stanik musi być dopasowany zarówno w obwodzie pod biustem, jak i w obwodzie w biuście. Aby wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar musicie dokonać dokładnych pomiarów. W tym celu przygotujcie sobie centymetr i zmierzcie się bardzo ciasno pod biustem (nie zaokrąglajcie wyników do standardowego rozmiaru, wyszło Ci 81 - tyle zapisz). Od uzyskanego wyniku odejmij 5cm i zaokrąglij w dół co 5(81-5=76 - zaokrąglamy do 5, czyli 75). Następnie zmierz swoje największe/najszersze miejsce w biuście. i zapisz dokładnie swój wynik. Rozmiar Twojego nowego stanika, a w zasadzie rozmiar miseczki równa się różnicy obu wielkości. Teraz tylko zerknij niżej i znajdź miseczkę odpowiednią dla siebie:
10-11 centymetrów -  miseczka A.
12-14 cm - miseczka B.
14-16cm  – C.
16,5 – 19cm  – D.
I tak dalej, aż do R, tak do R! Nie potrafię sobie wyobrazić tak dużych piersi i chyba zacznę cieszyć się z tego co mam :)) .
Co z fasonem? Z tym radzimy sobie już lepiej. Do małego biustu wybieraj staniki typu "push up", które ładnie podniosą i uwydatnią Twoje piersi, do dużego natomiast najlepsze będą typu "balkonetka" oraz te mocno zabudowane czyli "full cup".
Pamiętaj, że dobrze dobrany stanik modeluje sylwetkę, nadaje sylwetce właściwe proporcje, uwydatnia talię, sprawia, że wyglądasz lepiej w ulubionej sukience i co (powinno być) najważniejsze - nie nadwyręża części piersiowo-krzyżowej kręgosłupa.


Drogie Panie, przy następnych zakupach wybierzcie więc stanik w odpowiednim dla siebie rozmiarze. ;) 

Buziaki, A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz